MX573EBB125M000-TR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MX573EBB125M000-TR
Manufacturer
Microchip Technology
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
ULTRA-LOW JITTER LVPECL XO
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Oscillators
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Rise Time-Max :
0.4ns
Base Product Number :
MX573
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Physical Dimension :
7.0mm x 5.0mm x 1.4mm
Series :
MX57
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Height Seated (Max) :
0.055 1.40mm
Symmetry-Max :
55/45%
Height - Seated (Max) :
0.055 (1.40mm)
Fall Time-Max :
0.4ns
JESD-609 Code :
e3
Type :
XO (Standard)
Spread Spectrum Bandwidth :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Ratings :
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
125MHz
Output :
LVDS
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Current - Supply (Max) :
90mA
Base Resonator :
Crystal
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Absolute Pull Range (APR) :
Current - Supply (Disable) (Max) :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Function :
Enable/Disable
Voltage - Supply :
2.375V~3.63V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
125MHz