MX30UF4G18AC-XKI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MX30UF4G18AC-XKI
Manufacturer
Macronix
Package / Case
63-VFBGA
Datasheet
Download
Description
IC FLASH 4GBIT PARALLEL 63VFBGA
Manufacturer :
Macronix
Product Category :
Memory
Write Cycle Time - Word, Page :
25ns
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Programming Voltage :
1.8V
Memory Size :
4Gb 512M x 8
Series :
MX30UF
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Package / Case :
63-VFBGA
Memory Format :
Flash
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Memory Interface :
Parallel
Memory Type :
Non-Volatile
Voltage - Supply :
1.7V~1.95V