MX2604C00106257
Mfr.Part #
MX2604C00106257
Manufacturer
JAE Electronics
Package / Case
Axial, Can
Description
CONNECTOR
Manufacturer :
JAE Electronics
Product Category :
Rectangular Connector Accessories
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
24 Ohm @ 100Hz
Voltage - Rated :
35V
Features :
For Use With/Related Products :
Package :
Bulk
Series :
123 SAL-A
Base Product Number :
MX2604
Impedance :
2.5 Ohms
Surface Mount Land Size :
Ratings :
Product Status :
Obsolete
Package / Case :
Axial, Can
Lead Spacing :
Ripple Current @ Low Frequency :
37mA @ 100Hz
Lifetime @ Temp. :
20000 Hrs @ 125°C
Polarization :
Polar
Size / Dimension :
0.299 Dia x 0.803 L (7.60mm x 20.40mm)
Capacitance :
10μF
Accessory Type :
Number of Positions :
Tolerance :
±20%
Mounting Type :
Through Hole
Applications :
GENERAL PURPOSE
Height - Seated (Max) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Datasheets
MX2604C00106257
MX2604C00106257 datasheet pdf and Accessories product details from JAE stock available at Xinshop
MX2604C00106257 Overview
MX2604C00106257 Features
10µF
±20%
Tape & Reel (TR)
123 SAL-A Series
Through Hole
Operating Temperature Range: -55°C ~ 125°C
MX2604C00106257 Applications
There are a lot of JAE
MX2604C00106257 Microcontroller applications.
  • To enhance power efficiency
  • Coupling or blocking
  • Smoothing
  • Decoupling or bypassing
  • Noise filtering
  • DC/DC, DC/AC, and AC/AC converters
  • Frequency converters
  • Spot welding
  • Flashtube ignition
  • DC link
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    WIRE SEAL
    CONN CONTACT SEAL 1POS
    CONN CONTACT SEAL 1POS
  • Molex
    CONN CMC BLIND PLUG 0.635MM