MWSD1005CR11KT
Mfr.Part #
MWSD1005CR11KT
Description
FIXED IND 110NH 120MA 2.38OHM SM
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Series :
MWSD-C
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Size / Dimension :
0.043 L x 0.024 W (1.10mm x 0.60mm)
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Inductance :
110 nH
DC Resistance (DCR) :
2.38Ohm Max
Base Product Number :
MWSD1005CR1
Frequency - Self Resonant :
1.2GHz
Current Rating (Amps) :
120 mA
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Tolerance :
±10%
Datasheets
MWSD1005CR11KT
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005CR11KT
MWSD1005CR11KT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD