MWSD1005C9N6GTM01
Mfr.Part #
MWSD1005C9N6GTM01
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 9.6NH 540MA 140MOHM SM
Fixed Inductors
Series :
MWSD-C-M
Package :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
Size / Dimension :
0.043 L x 0.024 W (1.10mm x 0.60mm)
Type :
Drum Core, Wirewound
Current - Saturation (Isat) :
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
Tolerance :
±2%
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductance :
9.6 nH
Shielding :
Unshielded
Current Rating (Amps) :
540 mA
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Base Product Number :
MWSD1005C9
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Datasheets
MWSD1005C9N6GTM01
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C9N6GTM01
MWSD1005C9N6GTM01 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD