MWSD1005C8N1GTM81
Mfr.Part #
MWSD1005C8N1GTM81
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 8.1NH 1.5A 69MOHM SMD
Tolerance :
±2%
Q @ Freq :
32 @ 250MHz
Ratings :
Current Rating (Amps) :
1.5 A
Base Product Number :
MWSD1005C8
Material - Core :
Ceramic
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.043 L x 0.021 W (1.10mm x 0.53mm)
Current - Saturation (Isat) :
Frequency - Self Resonant :
6.5GHz
DC Resistance (DCR) :
69mOhm Max
Package :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Inductance :
8.1 nH
Supplier Device Package :
Type :
Drum Core, Wirewound
Shielding :
Unshielded
Series :
MWSD-C-M8X
Mounting Type :
Surface Mount
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Features :
Product Status :
Active
Datasheets
MWSD1005C8N1GTM81
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C8N1GTM81
MWSD1005C8N1GTM81 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD