MWSD1005C6N9GTM01
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MWSD1005C6N9GTM01
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.9NH 570MA 130MOHM SM
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Features :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Current - Saturation (Isat) :
Type :
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance :
6.9 nH
Current Rating (Amps) :
570 mA
Series :
MWSD-C-M
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Tolerance :
±2%
Size / Dimension :
0.043 L x 0.024 W (1.10mm x 0.60mm)
Base Product Number :
MWSD1005C6
Mounting Type :
Surface Mount
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Material - Core :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Shielding :
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Ratings :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Product Status :
Active
Datasheets
MWSD1005C6N9GTM01
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C6N9GTM01
MWSD1005C6N9GTM01 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD