MWSD1005C6N0KTM81
Mfr.Part #
MWSD1005C6N0KTM81
Description
FIXED IND 6NH 1.6A 56 MOHM SMD
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
32 @ 250MHz
Features :
DC Resistance (DCR) :
56mOhm Max
Series :
MWSD-C-M8X
Base Product Number :
MWSD1005C6
Current Rating (Amps) :
1.6 A
Inductance :
6 nH
Tolerance :
±10%
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Frequency - Self Resonant :
8GHz
Size / Dimension :
0.043 L x 0.021 W (1.10mm x 0.53mm)
Datasheets
MWSD1005C6N0KTM81
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C6N0KTM81
MWSD1005C6N0KTM81 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD