MWSD1005C5N8BT
Mfr.Part #
MWSD1005C5N8BT
Description
FIXED IND 5.8NH 710MA 78MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Series :
MWSD-C
Size / Dimension :
0.043 L x 0.024 W (1.10mm x 0.60mm)
Tolerance :
±0.1nH
Ratings :
Inductance :
5.8 nH
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Features :
DC Resistance (DCR) :
78mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Current Rating (Amps) :
710 mA
Current - Saturation (Isat) :
Base Product Number :
MWSD1005C5
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Datasheets
MWSD1005C5N8BT
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C5N8BT
MWSD1005C5N8BT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD