MWSD1005C5N7BTM81
Mfr.Part #
MWSD1005C5N7BTM81
Description
FIXED IND 5.7NH 1.77A 40MOHM SMD
Inductance :
5.7 nH
Features :
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Frequency - Self Resonant :
8GHz
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.043 L x 0.021 W (1.10mm x 0.53mm)
Tolerance :
±0.1nH
Series :
MWSD-C-M8X
Current Rating (Amps) :
1.77 A
Base Product Number :
MWSD1005C5
Datasheets
MWSD1005C5N7BTM81
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C5N7BTM81
MWSD1005C5N7BTM81 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD