MWSD1005C4N7DTM01
Mfr.Part #
MWSD1005C4N7DTM01
Description
FIXED IND 4.7NH 750MA 70MOHM SMD
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Tolerance :
±0.5nH
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Ratings :
Inductance :
4.7 nH
Size / Dimension :
0.043 L x 0.024 W (1.10mm x 0.60mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Base Product Number :
MWSD1005C4
Series :
MWSD-C-M
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Current - Saturation (Isat) :
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Current Rating (Amps) :
750 mA
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Datasheets
MWSD1005C4N7DTM01
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C4N7DTM01
MWSD1005C4N7DTM01 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD