MWSD1005C4N1CTM01
Mfr.Part #
MWSD1005C4N1CTM01
Description
FIXED IND 4.1NH 750MA 70MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
6GHz
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Base Product Number :
MWSD1005C4
Current Rating (Amps) :
750 mA
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Tolerance :
±0.2nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
DC Resistance (DCR) :
70mOhm Max
Size / Dimension :
0.043 L x 0.024 W (1.10mm x 0.60mm)
Series :
MWSD-C-M
Inductance :
4.1 nH
Datasheets
MWSD1005C4N1CTM01
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C4N1CTM01
MWSD1005C4N1CTM01 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD