MWSD1005C3N8KTM81
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MWSD1005C3N8KTM81
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.8NH 1.95A 30MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Drum Core, Wirewound
Shielding :
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
35 @ 250MHz
Current Rating (Amps) :
1.95 A
Features :
DC Resistance (DCR) :
30mOhm Max
Base Product Number :
MWSD1005C3
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Mounting Type :
Surface Mount
Supplier Device Package :
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Inductance :
3.8 nH
Series :
MWSD-C-M8X
Ratings :
Size / Dimension :
0.043 L x 0.021 W (1.10mm x 0.53mm)
Frequency - Self Resonant :
10GHz
Product Status :
Active
Current - Saturation (Isat) :
Material - Core :
Ceramic
Tolerance :
±10%
Datasheets
MWSD1005C3N8KTM81
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C3N8KTM81
MWSD1005C3N8KTM81 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD