MWSD1005C27NGT
Mfr.Part #
MWSD1005C27NGT
Description
FIXED IND 27NH 320MA 380MOHM SMD
Tolerance :
±2%
Frequency - Self Resonant :
3.5GHz
Inductance :
27 nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Base Product Number :
MWSD1005C27
Size / Dimension :
0.043 L x 0.024 W (1.10mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Features :
DC Resistance (DCR) :
380mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
250 MHz
Current Rating (Amps) :
320 mA
Series :
MWSD-C
Datasheets
MWSD1005C27NGT
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C27NGT
MWSD1005C27NGT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD