MWSD1005C25NKTM81
Mfr.Part #
MWSD1005C25NKTM81
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 25NH 750MA 221MOHM SMD
Fixed Inductors
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.043 L x 0.021 W (1.10mm x 0.53mm)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Ratings :
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Shielding :
Unshielded
Series :
MWSD-C-M8X
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Material - Core :
Ceramic
Q @ Freq :
31 @ 250MHz
Current - Saturation (Isat) :
Supplier Device Package :
Inductance :
25 nH
Product Status :
Active
Type :
Drum Core, Wirewound
Tolerance :
±10%
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Base Product Number :
MWSD1005C25
Current Rating (Amps) :
750 mA
DC Resistance (DCR) :
221mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
4.1GHz
Features :
Datasheets
MWSD1005C25NKTM81
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C25NKTM81
MWSD1005C25NKTM81 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD