MWSD1005C20NGTM81
Mfr.Part #
MWSD1005C20NGTM81
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 20NH 800MA 186MOHM SMD
Fixed Inductors
Tolerance :
±2%
Material - Core :
Ceramic
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Current - Saturation (Isat) :
Supplier Device Package :
Current Rating (Amps) :
800 mA
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.043 L x 0.021 W (1.10mm x 0.53mm)
Ratings :
Inductance :
20 nH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Package :
Tape and Reel (TR)
Series :
MWSD-C-M8X
Features :
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Shielding :
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Frequency - Self Resonant :
4.5GHz
Type :
Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR) :
186mOhm Max
Base Product Number :
MWSD1005C20
Datasheets
MWSD1005C20NGTM81
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C20NGTM81
MWSD1005C20NGTM81 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD