MWSD1005C1N7DTM81
Mfr.Part #
MWSD1005C1N7DTM81
Description
FIXED IND 1.7NH 1.15A 65MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
65mOhm Max
Frequency - Self Resonant :
18GHz
Tolerance :
±0.5nH
Q @ Freq :
20 @ 250MHz
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Current Rating (Amps) :
1.15 A
Series :
MWSD-C-M8X
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Inductance :
1.7 nH
Base Product Number :
MWSD1005C1
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.043 L x 0.021 W (1.10mm x 0.53mm)
Datasheets
MWSD1005C1N7DTM81
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C1N7DTM81
MWSD1005C1N7DTM81 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD