MWSD1005C15NKTM81
Mfr.Part #
MWSD1005C15NKTM81
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 15NH 1.15A 114MOHM SMD
Fixed Inductors
Type :
Drum Core, Wirewound
Features :
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.043 L x 0.021 W (1.10mm x 0.53mm)
Frequency - Self Resonant :
5.5GHz
Current - Saturation (Isat) :
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Base Product Number :
MWSD1005C15
Q @ Freq :
31 @ 250MHz
Inductance :
15 nH
Supplier Device Package :
Shielding :
Unshielded
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Series :
MWSD-C-M8X
DC Resistance (DCR) :
114mOhm Max
Current Rating (Amps) :
1.15 A
Height - Seated (Max) :
0.028 (0.70mm)
Ratings :
Material - Core :
Ceramic
Tolerance :
±10%
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Status :
Active
Datasheets
MWSD1005C15NKTM81
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C15NKTM81
MWSD1005C15NKTM81 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD