MWSD1005C14NGTM81
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MWSD1005C14NGTM81
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 14NH 1.15A 111MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Shielding :
Unshielded
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Features :
Current Rating (Amps) :
1.15 A
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
5.2GHz
Current - Saturation (Isat) :
Tolerance :
±2%
Ratings :
Material - Core :
Ceramic
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Type :
Drum Core, Wirewound
Series :
MWSD-C-M
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Size / Dimension :
0.043 L x 0.024 W (1.10mm x 0.60mm)
DC Resistance (DCR) :
111mOhm Max
Q @ Freq :
31 @ 250MHz
Base Product Number :
MWSD1005C14
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
Inductance :
14 nH
Product Status :
Active
Datasheets
MWSD1005C14NGTM81
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C14NGTM81
MWSD1005C14NGTM81 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD