MWSD1005C13NKTM81
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MWSD1005C13NKTM81
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 13NH 1.24A 93MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Ratings :
Inductance Frequency - Test :
100 MHz
Frequency - Self Resonant :
5.2GHz
DC Resistance (DCR) :
93mOhm Max
Series :
MWSD-C-M8X
Current - Saturation (Isat) :
Features :
Shielding :
Unshielded
Inductance :
13 nH
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
Base Product Number :
MWSD1005C13
Q @ Freq :
30 @ 250MHz
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Current Rating (Amps) :
1.24 A
Product Status :
Active
Material - Core :
Ceramic
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Type :
Drum Core, Wirewound
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.043 L x 0.024 W (1.10mm x 0.60mm)
Datasheets
MWSD1005C13NKTM81
Shenzhen Sunlord Electronics MWSD1005C13NKTM81
MWSD1005C13NKTM81 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD