MWSA1707S-8R2MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MWSA1707S-8R2MT
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 8.2UH 8.7 MOHM SMD
Stock
200
In Stock :
200
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Features :
Tolerance :
±20%
Height - Seated (Max) :
Shielding :
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Mounting Type :
Surface Mount
Product Status :
Active
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
8.2 µH
Base Product Number :
MWSA1707S
Series :
MWSA-S
Current - Saturation (Isat) :
Material - Core :
Alloy Powder
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
8.7mOhm Max
Supplier Device Package :
Frequency - Self Resonant :
Q @ Freq :
Type :
Drum Core, Wirewound
Datasheets
MWSA1707S-8R2MT
Shenzhen Sunlord Electronics MWSA1707S-8R2MT
MWSA1707S-8R2MT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD