MWSA0624S-6R8MT
Mfr.Part #
MWSA0624S-6R8MT
Package / Case
SMD,6.6x7.0x2.4mm
Description
FIXED IND 6.8UH 4A 70 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
70mOhm
Rated Current :
4A
Inductance :
6.8uH
Tolerance :
±20%
Package / Case :
SMD,6.6x7.0x2.4mm
Datasheets
MWSA0624S-6R8MT
Introducing Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics MWSA0624S-6R8MT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:SMD,6.6x7.0x2.4mm, MWSA0624S-6R8MT pinout, MWSA0624S-6R8MT datasheet PDF, MWSA0624S-6R8MT amp .Beyond Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics MWSA0624S-6R8MT ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Shenzhen Sunlord Electronics MWSA0624S-6R8MT
MWSA0624S-6R8MT datasheet pdf and Unclassified product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD