MWSA0604S-220MT
Mfr.Part #
MWSA0604S-220MT
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 22UH 125 MOHM SMD
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Base Product Number :
MWSA0604S
Shielding :
Unshielded
Product Status :
Active
Features :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Height - Seated (Max) :
0.157 (4.00mm)
Type :
Drum Core, Wirewound
Size / Dimension :
0.276 L x 0.260 W (7.00mm x 6.60mm)
Inductance :
22 µH
Supplier Device Package :
Series :
MWSA-S
Ratings :
DC Resistance (DCR) :
125mOhm Max
Material - Core :
Alloy Powder
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
Frequency - Self Resonant :
Q @ Freq :
Current - Saturation (Isat) :
Datasheets
MWSA0604S-220MT
Shenzhen Sunlord Electronics MWSA0604S-220MT
MWSA0604S-220MT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD