MWSA0603S-100MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MWSA0603S-100MT
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
SMD,6.6x7.1x3.0mm
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10UH 4.5A 68 MOHM SMD
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
RoHS Status :
RoHS Compliant
Package / Case :
SMD,6.6x7.1x3.0mm
Tolerance :
±20%
Rated Current :
4.5A
Inductance :
10uH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
DC Resistance (DCR) :
67mOhm
Datasheets
MWSA0603S-100MT
Introducing Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics MWSA0603S-100MT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:SMD,6.6x7.1x3.0mm, MWSA0603S-100MT pinout, MWSA0603S-100MT datasheet PDF, MWSA0603S-100MT amp .Beyond Fixed Inductors Shenzhen Sunlord Electronics MWSA0603S-100MT ,we also offer 744029002, 74479887310A, 744025100, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Shenzhen Sunlord Electronics MWSA0603S-100MT
MWSA0603S-100MT datasheet pdf and Unclassified product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD