MWLB0401S-3R3MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MWLB0401S-3R3MT
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.320%UH 130MOHM 2800M
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Unshielded
Material - Core :
Alloy Powder
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) :
0.039 (1.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
2.4A
Current Rating (Amps) :
2 A
Inductance :
3.3 µH
Package / Case :
Nonstandard
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Base Product Number :
MWLB0401S
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Ratings :
Size / Dimension :
0.161 L x 0.161 W (4.10mm x 4.10mm)
Supplier Device Package :
Product Status :
Active
Type :
Drum Core, Wirewound
Frequency - Self Resonant :
Series :
MWLB-S
Q @ Freq :
Mounting Type :
Surface Mount
Features :
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Tolerance :
±20%
Datasheets
MWLB0401S-3R3MT
Shenzhen Sunlord Electronics MWLB0401S-3R3MT
MWLB0401S-3R3MT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD