MWLA1235S-3R3MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MWLA1235S-3R3MT
Manufacturer
Shenzhen Sunlord Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 12MOHM 27000MA
Stock
490
In Stock :
490
Manufacturer :
Shenzhen Sunlord Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Shielding :
Shielded
Current Rating (Amps) :
12 A
Current - Saturation (Isat) :
27A
Series :
MWLA-S
Features :
Q @ Freq :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Active
Type :
Drum Core, Wirewound
Material - Core :
Carbonyl Powder
Height - Seated (Max) :
0.138 (3.50mm)
Supplier Device Package :
Inductance :
3.3 µH
Base Product Number :
MWLA1235S
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
Nonstandard
DC Resistance (DCR) :
12mOhm Max
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.531 L x 0.496 W (13.50mm x 12.60mm)
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Frequency - Self Resonant :
Datasheets
MWLA1235S-3R3MT
Shenzhen Sunlord Electronics MWLA1235S-3R3MT
MWLA1235S-3R3MT datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Sunlord stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD