MWDM2L-15P-6K7-24B
Mfr.Part #
MWDM2L-15P-6K7-24B
Stock
10
In Stock :
10
D-Sub Connector Assemblies
Voltage Rating :
150 V
Gender :
Male
RoHS :
Details
Brand :
Contact Plating :
Gold
Series :
MWDM2L
Termination Style :
Through Hole
Product Status :
Active
Current Rating :
3 A
Shell Material :
Aluminum
Product Type :
Micro-D D-Sub Connectors
Insulation Material :
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Number of Positions :
15 Position
Tradename :
Sav-Con
Bulk
Shell Plating :
Nickel
Mounting Angle :
Straight
Insulation :
Insulated
Base Product Number :
MWDM2L-15
Datasheets
MWDM2L-15P-6K7-24B
Introducing D-Sub Connector Assemblies Glenair MWDM2L-15P-6K7-24B from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its MWDM2L-15P-6K7-24B pinout, MWDM2L-15P-6K7-24B datasheet PDF, MWDM2L-15P-6K7-24B amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies Glenair MWDM2L-15P-6K7-24B ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
MWDM2L Series 15 Position-Position Male Copper Alloy