MWA030012A-10A
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MWA030012A-10A
Manufacturer
Inventus Power
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W
Manufacturer :
Inventus Power
Product Category :
Polarization :
Positive Center
Approval Agency :
CB, CE, GS
Form :
Desktop (Class I)
Efficiency :
Level V
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
30W
Region Utilized :
International
No Load Power Consumption :
300mW Max
Operating Temperature :
0°C~60°C
Input Connector :
IEC 320-C6
Series :
MWA030 (30W)
Applications :
Medical
Cord Length :
48 1.22m
Factory Lead Time :
18 Weeks
Voltage - Input :
85V~264VAC
Current - Output (Max) :
2.5A
Size / Dimension :
3.53Lx1.92W x 0.99 H 89.6mmx48.8mmx25.2mm
Published :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Input Type :
Cord (Sold Separately)
Voltage - Output :
12V