MVR14D471K-S
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MVR14D471K-S
Manufacturer
Meritek
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
VARISTOR 470V 6000A DISC 14MM HI
Stock
900
In Stock :
900
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
Current - Surge :
6 kA
Package :
Bulk
Sensata
Series :
CR
Energy :
175J
Maximum DC Volts :
385 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Subcategory :
Sensors
Product Status :
Active
Product Type :
Pressure Sensors
Package / Case :
Disc 14mm
Product Category :
Industrial Pressure Sensors
Number of Circuits :
1
Mounting Type :
Through Hole
Brand :
Sensata Technologies
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Capacitance @ Frequency :
430 pF @ 1 kHz
Varistor Voltage (Typ) :
470 V
Features :
High Surge
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Maximum AC Volts :
300 V
Datasheets
MVR14D471K-S
Introducing Meritek MVR14D471K-S from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:Disc 14mm, Mounting Type:Through Hole, Operating Temperature:-40°C ~ 105°C, MVR14D471K-S pinout, MVR14D471K-S datasheet PDF, MVR14D471K-S amp .Beyond Meritek MVR14D471K-S ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.