MTCP-122-20P1-023CS2736
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MTCP-122-20P1-023CS2736
Manufacturer
TE Connectivity Aerospace Defense and Marine
Description
CONN INSERT HSG 20POS
Manufacturer :
Product Category :
Rectangular Connector Housings
Factory Lead Time :
7 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Published :
MTCP-122-20P1-023CS2736 Overview
MTCP-122-20P1-023CS2736 Features
MTCP-122-20P1-023CS2736 Applications
There are a lot of TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
MTCP-122-20P1-023CS2736 Rectangular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • Military Technology
  • Measuring & Control Technology
  • Instrumentation
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • JST
    CONN RCPT HSG 3POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • CnC Tech
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM
  • JST
    CONN RCPT HSG 6POS 2.50MM
    CONN RCPT HSG 2POS 2.50MM