MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A
Mfr.Part #
MT29F512G08CUCABH3-12ITZ:A
Manufacturer
Micron Technology
Package / Case
100-LBGA
Manufacturer :
Micron Technology
Product Category :
Memory
Packaging :
Tube
Number of Terminations :
100
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
Terminal Pitch :
1mm
Operating Temperature :
0°C~70°C TA
Number of Functions :
1
Memory Size :
512Gb 64G x 8
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Supply Voltage :
3.3V
Published :
Terminal Finish :
TIN SILVER COPPER
Surface Mount :
yes
Terminal Position :
BOTTOM
Organization :
64GX8
Memory Interface :
Parallel
Supply Voltage :
3.3V
Number of Pins :
100
Package / Case :
100-LBGA
Clock Frequency :
83MHz
Programming Voltage :
2.7V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Length :
18mm
Height Seated (Max) :
1.4mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.7V
Memory Density :
549755813888 bit
Voltage - Supply :
2.7V~3.6V
Width :
12mm