MST5150C
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MST5150C
Manufacturer
onsemi
Description
DISPLAY 7SEG 0.52" TRP RED 30DIP
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Character Width :
13.208 mm
Forward Voltage :
2.1 V
Min Operating Temperature :
-25 °C
Luminous Intensity :
800 μcd
Max Operating Temperature :
85 °C
Element Configuration :
Common Anode
RoHS :
Compliant
Max Power Dissipation :
40 mW
Color :
Red
Wavelength :
697 nm
Operating Supply Voltage :
5 V
Illumination Color :
Red
Width :
37.9984 mm
Test Current :
20 mA
Number of Characters :
3
Height :
17.7038 mm
Forward Current :
15 mA