MSP430G2332IRSA16R
Mfr.Part #
MSP430G2332IRSA16R
Description
IC MCU 16BIT 4KB FLASH 16QFN
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
1.8V~3.6V
Has ADC :
yes
Program Memory Size :
4KB 4K x 8
Frequency :
16MHz
Supply Voltage :
2.2V
ECCN Code :
EAR99
Supply Voltage-Max (Vsup) :
3.6V
256
Interface :
I2C, SPI
Surface Mount :
Height :
1mm
Contact Plating :
Gold
Flash
Lifecycle Status :
ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Data Converter :
A/D 8x10b
Width :
4mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Length :
4mm