MSD1278H-123MED
Mfr.Part #
MSD1278H-123MED
Description
FIXED INDUCTOR 12UH SMD
Product Category :
Fixed Inductors
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Height :
0.317" (8.05mm)
DC Resistance (DCR) - Parallel :
18.5mOhm Max
Tolerance :
±20%
DC Resistance (DCR) - Series :
74mOhm Max
Inductance - Connected In Parallel :
12 µH
Size / Dimension :
0.484" L x 0.484" W (12.30mm x 12.30mm)
Inductance - Connected In Series :
48 μH
Datasheets
MSD1278H-123MED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD