MS27466T15B18B
Mfr.Part #
MS27466T15B18B
Description
CONN RCPT HSG FMALE 18POS PNL MT
Circular Connector Housings
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Datasheets
MS27466T15B18B
Conesys MS27466T15B18B
MS27466T15B18B Overview
MS27466T15B18B Features
MS27466T15B18B Applications
There are a lot of SOURIAU-SUNBANK
MS27466T15B18B Circular Connectors applications.
  • Audio/Video devices
  • Cell Phones
  • Digital Multimeters, PLC's (Programming Logic Controllers)
  • RADAR processing, digital oscilloscopes
  • CMOS Image sensors for mobile applications
  • Medical Instrumentation and medical imaging
  • Music recording
  • Digital signal processing
  • Scientific instruments
  • Rotary encoder
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT