MS27466T13F4P
Mfr.Part #
MS27466T13F4P
Manufacturer
Amphenol Aerospace Operations
Description
CONN RCPT MALE 4POS GOLD CRIMP
Stock
13
In Stock :
13
Manufacturer :
Amphenol Aerospace Operations
Orientation :
B
Max Operating Temperature :
175°C
Current Rating :
13A
Current Rating (Amps) :
13A
Published :
2001
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
MS27466T13F4P
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 4 Positions Crimp Gold Nickel Bulk B Bayonet Lock
MS27466T13F4PB Overview
MS27466T13F4PB Features
Military, MIL-DTL-38999 Series I, DJT series
MS27466T13F4PB Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
MS27466T13F4PB Circular Connectors applications.
  • Data Technology
  • Blowers
Manufacturer related products
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 2.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 5.
    SPLICE HOUSING 1 BAY
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE PIN, 4.
    HARDWARE, DIE CAST GUIDE SOCKET,
Catalog related products
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER