MS27466T13F4JB
Mfr.Part #
MS27466T13F4JB
Description
CONN RCPT FMALE 4POS GOLD CRIMP
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
175°C
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Environment Resistant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Orientation :
B
Current Rating :
13A
Current Rating (Amps) :
13A
Datasheets
MS27466T13F4JB
Receptacle, Female Sockets Aluminum Panel Mount 4 Positions Crimp Gold Nickel Bulk B Bayonet Lock
MS27466T13F4JB Overview
MS27466T13F4JB Features
Military, MIL-DTL-38999 Series I, DJT series
MS27466T13F4JB Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
MS27466T13F4JB Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER