MS27466T13F4HC
Mfr.Part #
MS27466T13F4HC
Description
CONN RCPT MALE 4POS GOLD CRIMP
Max Operating Temperature :
175°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Current Rating :
13A
Orientation :
C
Current Rating (Amps) :
13A
Datasheets
MS27466T13F4HC
Receptacle, Male Pins Aluminum Panel Mount 4 Positions Crimp Gold Nickel Bulk C Bayonet Lock
MS27466T13F4HC Overview
MS27466T13F4HC Features
Military, MIL-DTL-38999 Series I, DJT series
MS27466T13F4HC Applications
There are a lot of TE Connectivity Deutsch Connectors
MS27466T13F4HC Circular Connectors applications.
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER