MS27466T11F2PA
Mfr.Part #
MS27466T11F2PA
Manufacturer
Corsair
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
MS27466T11F2PA
Manufacturer :
Corsair
Termination :
PC Pins
Capacitance :
0.011µF
Height - Seated (Max) :
0.276 (7.00mm)
Voltage Rating - AC :
110V
Size / Dimension :
0.283 L x 0.138 W (7.20mm x 3.50mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 110°C
Package / Case :
Radial
Package :
Bag
Packaging :
Tape and Box (TB)
Dielectric Material :
Polypropylene (PP), Metallized
Product Status :
Active
Base Product Number :
MS27466T11F
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Voltage Rating - DC :
160V
Ratings :
Mounting Type :
Through Hole
Lead Spacing :
0.197 (5.00mm)
Features :
Series :
MKP385
Tolerance :
±5%