MS27466P19B32PA
Mfr.Part #
MS27466P19B32PA
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Contact Style :
Pin
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Number of Positions :
32
Gender :
Receptacle
Published :
Reach Compliance Code :
Unknown
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Body Material :
Aluminium
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Orientation :
A
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
MS27466P19B32PA
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium over Nickel Bulk A Bayonet Lock
MS27466P19B32PA Overview
MS27466P19B32PA Features
Military, MIL-DTL-38999 Series I, LJT series
MS27466P19B32PA Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
MS27466P19B32PA Circular Connectors applications.
  • Transportation
  • Embedded systems
  • Datacom
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER