MS27466P19B32P
Mfr.Part #
MS27466P19B32P
Description
CONN RCPT MALE 32POS GOLD CRIMP
Gender :
Receptacle
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Published :
Mount :
Wall
Aviation, Marine, Military
REACH SVHC :
No SVHC
Radiation Hardening :
No
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
Orientation :
N (Normal)
Contact Style :
Pin
Body Material :
Aluminium
Number of Positions :
32
Datasheets
MS27466P19B32P
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 32 Positions Crimp Gold Olive Drab Cadmium over Nickel Bulk N (Normal) Bayonet Lock
MS27466P19B32P Overview
MS27466P19B32P Features
Military, MIL-DTL-38999 Series I, LJT series
MS27466P19B32P Applications
There are a lot of Amphenol Aerospace Operations
MS27466P19B32P Circular Connectors applications.
  • Communication
  • Medical technology
  • CUI Devices
    CONN RCPT FMALE DIN 5POS SOLDER
  • Kycon
    CONN JACK FMALE 3POS TIN SOLDER