MS27466E25F46S
Mfr.Part #
MS27466E25F46S
Description
CONN RCPT FMALE 46POS GOLD CRIMP
Shell Finish :
Electroless Nickel
Contact Style :
Socket
Plating :
Electroless Nickel
Connector Type :
Receptacle, Female Sockets
Orientation :
N (Normal)
Additional Feature :
Operating Temperature :
-65°C~200°C
50.0μin 1.27μm
Depth :
46.02mm
Total Number of Contacts :
46
Mounting Type :
Panel Mount
Length :
30.81mm