MS27466E25B2PD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MS27466E25B2PD
Manufacturer
Corsair
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
MS27466E25B2PD
Manufacturer :
Corsair
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Thickness (Max) :
0.076 (1.94mm)
Applications :
Automotive
Lead Spacing :
Tolerance :
±1%
Series :
GA
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Height - Seated (Max) :
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status :
Active
Capacitance :
1800 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Contact Style :
Pin
Lead Style :
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Gender :
FEMALE
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package :
Tape and Reel (TR)
Features :
Failure Rate :
Voltage - Rated :
630V