MS27466E25A4SB
Mfr.Part #
MS27466E25A4SB
Manufacturer
Corsair
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
MS27466E25A4SB
Manufacturer :
Corsair
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Failure Rate :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%
Height - Seated (Max) :
0.024 (0.60mm)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Series :
RK73H
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Composition :
Thick Film
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Base Product Number :
RK73H2A
Product Status :
Active
Resistance :
432 kOhms