MS27466E15F15P
Mfr.Part #
MS27466E15F15P
Description
CONN RCPT MALE 15POS GOLD CRIMP
Total Number of Contacts :
15
Current Rating :
13A
Operating Temperature :
-65°C~200°C
Plating :
Electroless Nickel
Connector Type :
Receptacle, Male Pins
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
30.81mm