MS27466E15B5PA
Mfr.Part #
MS27466E15B5PA
Manufacturer
Corsair
Package / Case
ISOPLUS247™
Datasheet
Download
Description
MS27466E15B5PA
Manufacturer :
Corsair
Packaging :
Tube
Td (on/off) @ 25°C :
RoHS :
Non-Compliant
Series :
Test Condition :
600V, 50A, 15 Ohm, 15V
IGBT Type :
PT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Power - Max :
290W
Switching Energy :
4.5mJ (on), 5.5mJ (off)
Gate Charge :
190nC
Input Type :
Standard
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) :
1200V
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
ISOPLUS247™
Current - Collector (Ic) (Max) :
84A
Supplier Device Package :
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic :
2.1V @ 15V, 50A