MS27466E15B15PC
Mfr.Part #
MS27466E15B15PC
Manufacturer
Corsair
Package / Case
1616 (4040 Metric)
Datasheet
Download
Description
MS27466E15B15PC
Manufacturer :
Corsair
Product Category :
Circular Connector Assemblies
Features :
Material - Core :
Frequency - Self Resonant :
15MHz
Current Rating (Amps) :
720 mA
DC Resistance (DCR) :
290mOhm
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Inductance :
22 µH
Package / Case :
1616 (4040 Metric)
Type :
Size / Dimension :
0.157 L x 0.157 W (4.00mm x 4.00mm)
Current - Saturation (Isat) :
900mA
Height - Seated (Max) :
0.071 (1.80mm)
Tolerance :
±20%
Inductance Frequency - Test :
100 kHz