MS24W23G30
Mfr.Part #
MS24W23G30
Description
SOCKET CONTACT, MACHINED, GOLD 3
Circular Connector Contacts
Termination Style :
Crimp
Wire Gauge :
26 AWG - 24 AWG
Wire Gauge or Range - Coaxial :
Contact Size :
20
Wire Gauge or Range - mm² :
0.13 ~ 0.25mm²