MS24266R22B19S7-LC
Mfr.Part #
MS24266R22B19S7-LC
Description
CONN PLUG HSG FMALE 19POS INLINE
Number of Contacts :
19
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Orientation :
7
Type :
For Female Sockets
MS24266R22B19S7-LC Overview
MS24266R22B19S7-LC Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24266R22B19S7-LC Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24266R22B19S7-LC Circular Connectors applications.
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • Scientific instruments.
  • Music reproduction technology
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT