MS24266R22B19PY-LC
Mfr.Part #
MS24266R22B19PY-LC
Description
CONN PLUG HSNG MALE 19POS INLINE
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Type :
For Male Pins
Number of Contacts :
19
Orientation :
Y
Shell Material :
Aluminum
MS24266R22B19PY-LC Overview
MS24266R22B19PY-LC Features
Military, MIL-DTL-26500 series
MS24266R22B19PY-LC Applications
There are a lot of Cinch Connectivity Solutions
MS24266R22B19PY-LC Circular Connectors applications.
  • Microcontrollers.
  • Digital Storage Oscilloscope
  • TE Connectivity DEUTSCH Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 7POS PNL MNT
    CONN PLUG HSG FMALE 4POS INLINE
    CONN PLG HSG FMALE 1POS INLINE
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN RCPT HSNG MALE 4POS PNL MNT
    CONN RCPT HSNG FMALE 4POS PNL MT